Jak se zbavit strií

Snažili jste? Mazali jste, mazali, a stejně strie vznikly? Nezoufejte. Jistou útěchou vám může být, že v tom nejste sami. Striemi je postiženo 40% mužů a 70% žen. V těhotenství dokonce trpí striemi až 90% žen.

Strie v těhotenství se mohou výrazně redukovat po porodu – napnutí kůže pomine a ta dostane možnost regenerovat. Je vhodné ji v tom podpořit mazáním vhodným krémem, stimulační masáží a kvalitní stravou s dostatkem vitamínů.

Dobré je, že strie, hlavně těhotenské, se vyskytují na částech těla, které většině lidí denně neukazujeme. A i na koupališti není nutné propadat panice - vhodně zvolené plavky zakryjí bříško a nemusíte se vzdávat ani bikin. Jen dejte pozor - strie se nerovnoměrně opalují, takže sluněním je nezakryjete.

Strie mnohdy časem vyblednou a někdy dojde k jejich spontánnímu vyhojení a vymizení. Dobrá zpráva je i to, že strie nesouvisí s žádným závažným lékařským problémem, jsou pouze tím co označujeme za kosmetickou vadu.

Nechcete se se striemi smířit? Žijeme přece v 21. století – musí tedy existovat nějaká cesta! Ano, existují moderní metody, které nabízejí možnost vylepšení vzhledu strií, ale jejich výsledek není zaručen a stojí mnohdy nemalé peníze.

Bio-stimulační laser

Jedná se o lampu, která vydává polarizované světlo a působí na tkáně – tepelnou stimulací podporuje hojení a zlepšuje například zánětlivé stavy.

Bio-stimulační lampa má poměrně vysokou pořizovací cenu. Případně můžete najít kosmetické salóny, které tuto terapii nabízejí. Počítejte s tím, že nebude stačit jediná návštěva.

Laser

Používá se více typů laserů, které se hodí na různě staré a zbarvené strie. Laser působí ve vnitřních vrstvách kůže – poškozené cévky se zatáhnou. Zároveň laser působí na vnějších částech pokožky – dojde k vyhlazení a vyblednutí jizev.

Více vám poví lékař po zkušebním zákroku, počítejte s tím, že i za zkušební zákrok zaplatíte od 1500,- Kč a při vhodném průběhu bude potřeba více návštěv.

Dermabraze

Zde už se dostáváme do oblasti plastické chirurgie. Jedná se o postup, kdy je odstraněna vrchní vrstva pokožky speciální frézou. Ani tento poměrně drastický zákrok neslibuje úplnou korekci strií. Určitě by byla dobrá konzultace s nezávislým plastickým chirurgem.

Jedno kolo dermabraze přijde asi na 2500,- Kč a pravděpodobně jediná návštěva nebude stačit.