Korekce jizev

Svým způsobem je korekce jizev nesmyslná. Každý zásah do celistvosti kůže se totiž hojí jizvou. Celý postup odstraňování jizev spočívá v nahrazení nevhodných nehezkých jizev, jizvami, které budou méně patrné a po vyhojení téměř neznatelné.

Cílem korekce jizev je docílit stavu, kdy je jizva funkčně a esteticky přijatelná. Nejlepší je ke korekci jizev přistoupit do 1 roku od jejich vzniku. Typy korekce jizev jsou:

Dříve než přistoupíte k jakýmkoliv zákrokům, vždy se poraďte s odborníkem na estetickou a plastickou chirurgii. Je dobré si uzřejmit svoje očekávání. V mnoha případech je za úspěch považováno zlepšení stavu, které, po uvážení rizik, můžete nakonec považovat za nedostatečné.

Například u jizev po akné je za velmi úspěšné považováno změlčení o 50%. V případě korekce jizev po striích je možné docílit zlepšení barevného kontrastu a celkové estetické zlepšení stavu postižené oblasti.

Jednotlivé zákroky jsou relativně drahé. Například jedno kolo dermabraze stojí asi 2500 Kč, jeden zákrok laserem stojí asi 1500 Kč. Ve většině případů bude potřeba jednotlivá ošetření opakovat. A tím pádem náklady rostou. Navíc u většiny zákroků je potřebné vstupní vyšetření, které vás bude stát asi 500 Kč.

Vzhledem k tomu, že se jedná o nemalé částky a také o vaše zdraví, je vždy velmi vhodné pečlivě se informovat a raději investovat i do prohlídky jiným plastickým chirurgem. Můžete tak být ušetřeni zklamání.